Luhačovice - centrum Luhačovického Zálesí, právem označovány jako perla moravských lázní, jejichž historie sahá až do počátku 15. století, se nachází na pomezí Valašska a Slovácka.

Nabízená nemovitost je situovaná v Nádražní ulici v centru města, a sice v sousedství moderního dětského hřiště. V pěší dostupnosti najdete nespočet obchodů a restaurací, zdravotní středisko s lékárnou, kostel sv. Rodiny, vlakové a autobusové nádraží, kino, divadlo jakož i mateřskou a základní školu. Lokalita je vhodná pro cyklisty a milovníky tenisu. Nasednout na kolo můžete přímo u domovních dveří. Tenisové kurty, vybudované ve stylu Jurkovičovy architektury, jsou vzdálené necelý kilometr. Kromě toho nelze nezmínit pěší dostupnost několika minerálních pramenů. Nejblíže k objektu vyvěrá pramen Svatého Josefa.

Vila se rozprostírá na břehu romantické říčky Šťávnice, která protéká celými Luhačovicemi. Již desítky let Šťávnici obývají divoké kachny, kterým v zimních měsících dělají společnost volavky popelavé, známé jako "indikátorky" čistoty životního prostředí. Při troše štěstí můžete vodní ptáky pozorovat přímo z Vašeho nového domova.

Pokřtěním objektu "Calma" navazujeme na jednu pozoruhodnou luhačovickou tradici, a sice, dávat místním vilám ženská jména. Pro náš objekt jsme ne náhodou zvolili jméno románského původu Calma, jež vyznačuje "klid" a "ticho", které ve vile jakož i celém lázeňském městě naleznete. Jméno Calma se pojí k Luhačovicím již déle než sto let. Nejznámější místní nositelkou tohoto jména byla pěvkyně a spisovatelka Marie Calma Veselá (1881 - 1966), manželka MUDr. Františka Veselého, zakladatele místního lázeňství.